menu

O projektu CITADELA 16

Představujeme vám výjimečný projekt Citadela 16, moderní bydlení budoucnosti pro komfortní rodinný život. Šestnáct velkoryse navržených městských vil je umístěno v uzavřeném areálu s vlastním centrálním vstupem, to vše v obklopení klidné lokality Prahy 4 – Libuš plné zeleně.

Vily se mohou pyšnit svou velikostí, prostorností a možností variabilního využití. K dispozici jsou dva typy domů; jeden s užitnou plochou přes 300 metrů čtverečních a druhý, ještě větší, s výměrou přesahující 400 metrů čtverečních.

Luxusní rodinné vily jsou navrženy ve dvou základních typech s třemi podlažími a podobným dispozičním řešením. Snížené přízemí vil má standardní velkoformátová okna a přes den tak skrz ně můžete čerpat denní dávku světla i čerstvého vzduchu. V létě si díky tomu zase můžete užívat slunečních paprsků, které prostory krásně prosvětlí a prozáří. Právě to je jednou z největších výhod tohoto projektu – toto řešení přímo vybízí k tomu, abyste si splnili své sny a vybudovali si v této části třeba vlastní wellness studio s bazénem, posilovnu, hernu, domácí kinosál nebo třeba samostatnou bytovou jednotku. Snížená část je navíc přístupná rovnou z garážového prostoru. Každá vila má k dispozici dvě až tři garážová stání, která mohou být uzavřena sekčními garážovými vraty.

Varianta whirpool a fitness
whirpool
Varianta kino
kino
Varianta garsonka
garsonka

V přízemí se nachází hlavní obytná část. Ta zahrnuje velkoryse řešenou obývací místnost a velkoryse řešenou kuchyni s přístupem na terasu v zahradním průčelí a pracovnu, která může alternativně posloužit jako pokoj pro hosty s vlastním hygienickým zázemím. V patře jsou umístěné tři ložnice také s vlastním sociálním zařízením.

Na střechách vil se rozprostírají velké slunečné terasy, kde si budete moci se svými nejbližšími vychutnat krásné výhledy do okolí. Bezpečí a soukromí pro celou rodinu je samozřejmostí.


Harmonogram

Q2/2021Zahájení prodeje
počátek Q2 2022Kolaudace
2-3Q 2022Stěhování

Slovo architekta

Výtvarně-architektonický koncept rodinných vilek pracuje s mnoha motivy a konfrontuje dnešní prostředí této městské části s ideálem. Připomíná to, co LeCorbusier označil ve svém slavném výroku jako „velkolepou hru objemů soustředěných pod sluncem“ (Za novou architekturu, 1923).

Objemy zalité sluncem představují dvě řady jasně formovaných a rytmicky členěných domů orientovaných na společný prostor. Lapidární forma s dobře provedeným detailem je způsob, jak důstojně vzdorovat působení času. Stejně tak, jakým způsobem se užívání domů sejde s představami a potřebami lidí, kteří je zabydlí.

Náš projekt chce umožnit městský způsob života, pohyb ve společném prostoru, vytvoření komunity, setkávání, ale současně poskytnout každému dostatek soukromí a prostor pro naplnění jeho vlastních představ o soukromí.
Všechny vily mají společný důraz na kvalitní a nadčasové materiály, tak jak se v průběhu historie osvědčily v různých dobách, kulturách a v mnoha stavbách. Na fasádách ožívá krása klasického travertinu, který staří Římané považovali za „svůj“ kámen, a proto jej využili například pro stavbu proslulého Kolosea. V interiérech je důraz kladen na kontrast dřevěných podlah a bílých stěn i stropů. Prostor pro naplnění individuálních přání budoucích vlastníků tak současně zůstává velký.

„Úvodem musím říci, že příležitosti něco o sobě napsat se neujímám s velkou chutí. Ani ne tak kvůli obligátnímu klišé ve smyslu, ať za nás mluví hlavně práce, ale spíš proto, že je obtížné formulovat srozumitelně v několika větách, čím je pro mne tahle krásná profese tak nepostradatelná. V průběhu praxe jakéhokoli architekta/architektky jsou určité etapy nebo vývojové fáze, kdy si tříbí a třídí věci důležité od těch méně důležitých. Protože nestavíte-li své domy na tom, co považujete za opravdu podstatné, může se vám snadno stát, že těkáte a přelétáváte ke vzorům, které v tu kterou chvíli hýbou architektonickým děním. Pro mne jsou důležité takové vlastnosti materiálů a konstrukcí, které si uchovávají svou kvalitu vzdor plynoucímu času, běžnému nebo i hrubému zacházení, které si udrží důstojnost a umí stárnout. Materiály, konstrukce a prostory - vnitřní i vnější - s fyzickou, hmotnou a uchopitelnou krásou. Objevíte-li něco z toho v našem projektu, udělá mi to radost."


Ing.arch. Petr Marušiak